از قراردادهای موقت کار چه چیزی عایدمان شد؟

از قراردادهای موقت کار چه چیزی عایدمان شد؟

یک فعال حوزه کار با اشاره به اینکه بیشتر از ۹۵ درصد قراردادهای کار موقتی است، اظهار داشت: کسانی که دنبال گسترش و رواج قرارداد موقت کار بودند امروز پاسخ بدهند که با ترویج آن چه نتیجه ای عایدشان شد؟رحمت الله پورموسی در گفت و گو با ایسنا، حفظ اشتغال موجود و تأمین امنیت شغلی کارگران را از اولویتها و دغدغه های جامعه کارگری برشمرد و اظهار نمود: هم اکنون قراردادهای کار به ابزاری برای برخی کارفرمایان تبدیل گشته تا هر زمان که بخواهند از آن ضد کارگران استفاده و قرارداد کار او را فسخ کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۹۵ درصد قراردادهای کار موقتی است، بر ضرورت ساماندهی قراردادهای کار تصریح کرد.

پورموسی اضافه کرد: در کشورهای دیگر در کارهایی که ماهیت آنها مستمر و جنبه دائم دارد با نیروی کار قرارداد موقت بسته نمی گردد ولی در کشور ما بستن قرارداد موقت فراتر از حد انتظار است.

این فعال حوزه کار ضمن اشاره به دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت، اظهار نمود: رواج قراردادهای موقت کار به بهانه وضعیت اشتغال جز این که دودش به چشم کارگران رفت چه ثمره ای داشت؟ آیا ارتقای سطح تولید و کیفیت کالاها محقق شد؟ آیا بیکاری را ریشه کن کرد و پرونده های حل اختلاف را کاهش داد؟

وی تصریح کرد: کسانی که دنبال گسترش قرارداد موقت بودند امروز پاسخ بدهند که با ترویج آن چه نتیجه ای عایدشان شد؟ امروز اگر در یک اتاق چند نفر با وجود انجام کار یکسان، قراردادهای متفاوت دارند ناشی از همین رواج قراردادهای موقت بوده که خیری برای نیروهای کار نداشته است.
1400/09/11
23:47:00
5.0 / 5
276
تگهای خبر: تولید , جامعه , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پلات