ناجی چین در رشد اقتصادی چه خواهد بود؟

ناجی چین در رشد اقتصادی چه خواهد بود؟

به گزارش پلات رسانه های دولتی چین اعلام کردند: چین با ابزارهایی همچون سیاست های مالی و پولی برای پشتیبانی از رشد مشاغل استفاده خواهد کرد، برای اینکه سیاست گذاران این کشور در کوشش برای ایجاد ثبات در اقتصاد هستند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس، اقتصاد چین در بین قرنطینه های مداوم که کارخانه ها را تعطیل کرده و مردم را در خانه نگه داشته لطمه دیده است.
نرخ رسمی بیکاری در ماه مارس به ۵.۸ درصد رسید که بالاترین رقم در دو سال اخیر است.
کابینه چین اظهار داشت: «فشار نزولی جدید بر اقتصاد چین در ماه آوریل به سبب تاثیر بیشتر از حد انتظار دور جدید همه گیری و تغییرات در وضعیت بین المللی بیشتر شد».
همین طور این کابینه اعلام نموده است که ثبات قیمت، تولید غلات و عرضه کالا تضمین خواهد شد.
۵۰ میلیارد یوان (۷.۴۵ میلیارد دلار) دیگر بعنوان یارانه انرژی های تجدیدپذیر به شرکت های برق تحت حمایت دولت مرکزی اختصاص خواهد یافت و با بهره گیری از تراست های سرمایه گذاری املاک و مستغلات (REITs) وجوه خصوصی بیشتری را به پروژه های زیرساختی هدایت خواهدنمود.
کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین (CSRC) در اطلاعیه ای جداگانه اعلام نمود که طرح مالی ویژه برای پشتیبانی از اقتصاد راه اندازی خواهدنمود.
این کمیسیون بیان کرد که این طرح توسط شرکت تامین مالی دولتی چین تامین می شود و از شرکت های خصوصی با چشم انداز خوب و فناوری رقابتی حمایت می کند.
منبع:

1401/02/23
23:32:53
5.0 / 5
190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پلات