بررسی طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در کمیسیون عمران

بررسی طرح ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در کمیسیون عمران

به گزارش پلات، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی جزئیات طرح دو فوریتی ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن در نشست امروز این کمیسیون اطلاع داد و تصریح کرد که کمیسیون عمران تلاش خویش را به کار خواهد بست تا قبل از آغاز فصل جابجایی ها ضابطه قانونمندی را برای تعیین نرخ اجاره بها ایجاد نماید.


عبدالجلال ایری در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون طرح دو فوریتی ساماندهی بازار اجاره بهای مسکن که پیش از این کلیات آن در صحن مجلس به تصویب رسیده بود، مورد بررسی قرار گرفت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: از آنجائیکه نرخ اجاره بها در طول سالهای اخیر روند صعودی را طی کرده و دلالان در فضای خالی از قانون به افزایش قیمتها دامن زده اند، تصویب یک قانون برای ایجاد یک ضابطه بین موجر و مستاجر ضرورتی اجتناب ناپذیر است. طرح ساماندهی بازار اجاره بها به دنبال ضابطه مند کردن معاملات در بازار مسکن می باشد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید اجبار به ثبت اطلاعات طرفین معامله و قراردادها در سامانه املاک و اسکان و دریافت کد رهگیری و ضمانت اجرایی آن بود. همینطور اعضای کمیسیون مشوق های مالیاتی برای قراردادهای اجاره دراز مدت در نظر گرفتند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: از دیگر مواردی که در این طرح پیشبینی شد راه اندازی پلت فرم های معاملات املاک برای ثبت قراردادها بود. کمیسیون عمران تلاش خواهد نمود تا این طرح طی چند هفته آتی در کمیسیون نهایی شده و تا قبل از آغاز فصل جابه جایی به تصویب نهایی در مجلس برسد.
منبع:

1401/11/03
08:06:22
5.0 / 5
126
تگهای خبر: بازار مسكن , جت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات