نرخ بیکاری آمریکا رکورد ۵۳ ساله را شکست

نرخ بیکاری آمریکا رکورد ۵۳ ساله را شکست

به گزارش پلات، آمریکا پایین ترین نرخ بیکاری از سال ۱۹۶۹ را ثبت نمود.


به گزارش پلات به نقل از اکونومیک، رشد شغلی ایالات متحده در ماه ژانویه بشدت شتاب گرفت و نرخ بیکاری به ۳.۴ درصد، کمترین میزان ۵۳ سال قبل رسید که این آمار به بازار کار سرسختانه و نگرانی بالقوه مقامات فدرال رزرو در مبارزه با تورم اشاره دارد.
بررسی از موسسات نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه گذشته ۵۱۷هزار شغل افزایش پیدا کرده که بیشترین میزان در ۶ ماه گذشته به حساب می آید.
اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که این آمار ۱۸۵هزار واحد افزایش یابد چونکه داده های ماه دسامبر، بیشتر مورد بازنگری قرار گرفت که نشان داده است ۲۶۰هزار شغل به جای ۲۲۳هزار شغل، اضافه شده است.
رشد اشتغال در ماه گذشته بسیار بالاتر از میانگین ماهانه ۴۰۱هزار نفر در سال ۲۰۲۲ بود.
قدرت استخدام باوجود اخراج کارکنان در قسمت فناوری همینطور در قسمت هایی مانند مسکن و امور مالی که به نرخ های بهره حساس هستند، انتظارات بازار در خصوص این که بانک مرکزی ایالات متحده به توقف چرخه تشدید سیاست های پولی خود نزدیک شده بود را سرد کرد.
اقتصاددانان گفتند که گزارش انتشار یافته و سایر داده ها نشان دهنده بازگشت شدید فعالیتهای صنعت خدمات در ماه گذشته است.
این موارد نشان داده است که فدرال رزرو می تواند نرخ بهره هدف خویش را بالاتر از اوج ۵.۱ درصدی که به تازگی پیشبینی شده بود، افزایش دهد و آنرا برای مدتی در آنجا نگه دارد.
دانیل ورنازا، اقتصاددان ارشد بین المللی در بانک یونی کردیت (UniCredit) لندن می گوید: بازار کار هنوز داغ است. هر کسی که فکر می کرد فدرال رزرو امکان دارد بمحض نشست ماه مارس، افزایش نرخ را متوقف نماید، احیانا از این شواهد ناامید خواهد شد.1401/11/16
18:41:41
5.0 / 5
234
تگهای خبر: تورم , خدمات , دستمزد , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پلات