شروع فروش مرحله سوم بلیت قطارهای اربعین

شروع فروش مرحله سوم بلیت قطارهای اربعین

به گزارش پلات، مدیرعامل راه آهن ضمن اشاره به این که از ساعت ۱۰ بامداد امروز، پیش فروش مرحله سوم بلیت قطارهای اربعین شروع شده، در مورد افزایش ظرفیت قطارها، توضیح داد: به منظور تسهیل زیارت اربعین و با عنایت به افزایش شدید تقاضا، ظرفیت قطارهای مسیر تهران - خرمشهر به ۴ برابر ایام عادی افزایش خواهد یافت.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: قیمت بلیت اتوبوس از تهران به خرمشهر حدود ۸۰۰ هزار تعیین شده است؛ اما در بحث قطار، هیچ گونه افزایشی در نرخ بلیت قطار روی نداده و قطارهای ۴ تخته ۳۹۰ هزار تومان تعیین شده و در قطارهای شش تخته، این نرخ پایین تر هم خواهد بود.
صالحی اظهار نمود: مسافرینی که روز گذشته ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه از تهران به مقصد کربلا با قطار عازم شده بودند، حوالی ساعت شش بامداد امروز به شلمچه رسیدند و پیش از غروب به ایستگاه کربلا در پنج کیلومتری حرم حضرت ابوالفضل (ع) خواهند رسید.
وی از افزایش دو برابری قطار مشهد- کرمانشاه اطلاع داد و اظهار داشت: از فردا تا پایان هفته، قطار از تهران به مقصد اهواز و خرمشهر را تا چهار برابر نسبت به ایام عادی سال افزایش خواهیم داد. با عنایت به تقاضا در سایر استان ها، قطارهای فوق العاده از شهر های زاهدان، کرمان، ساری و یزد به سمت خرمشهر و کرمانشاه تدارک دیده شده است.
مدیرعامل راه آهن در گفتگو با رادیو اربعین از حرکت مستقیم قطار از ساری به مقصد کرمانشاه برای اولین بار اطلاع داد و اظهار نمود: سال جاری قطارهای مشهد به کرمانشاه را هم به دو برابر افزایش داده ایم.
صالحی با اشاره به اینکه سال جاری قطارهای ریل باس در راه رفت وبرگشت خرمشهر – شلمچه به صورت مجانی زائرین اربعین را جابجا خواهند کرد، اضافه کرد: دو دستگاه ریل باس با ظرفیت ۸۰۰ نفر نشسته و ۷۰۰ نفر ایستاده به صورت شبانه روزی، زائرین را، شامل کسانی که با قطار یا خودروی شخصی یا عمومی به خرمشهر آمده باشند، در راه شلمچه به خرمشهر و بر عکس جابه جا می کنند.
صالحی پیش از این گفته بود که «در هفته های منتهی به اربعین افزایش دو برابری قطارها در راه تهران- خرمشهر را خواهیم داشت و در هفته منتهی به اربعین با افزایش سه برابری قطارها، به زائرین خدمت رسانی می نماییم.» حالا به نظر می آید با عنایت به افزایش تقاضا، این عدد به چهار برابر عادی افزایش پیدا کرده است.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، نخستین قطار ترکیبی تهران به مقصد کربلا برای ایام اربعین، هفته گذشته حرکت خویش را آغاز کرد، بدین صورت که این مسیر از تهران تا مرز شلمچه در داخل ایران است و بعد از آن از مرز شلمچه یک مسیر ۳۰ کیلومتری تا بصره با اتوبوس خواهد بود و از بصره تا کربلا هم ادامه مسیر ریلی است.
منبع:

1402/06/05
13:20:15
5.0 / 5
242
تگهای خبر: راه آهن , شهر , فروش , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات