افزایش مستمر قیمت مواد اولیه تایر

افزایش مستمر قیمت مواد اولیه تایر

به گزارش پلات، سخنگوی انجمن تایر اظهار داشت: به سبب تورم قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید بصورت مستمر بیشتر می شود اما قیمت گذاری دستوری موجب می شود که قیمت کالای نهایی بصورت پلکانی تغییر کند.مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در گفت و گو با مهر در مورد قیمت گذاری تایر اظهار داشت: در قیمت گذاری تایر کماکان مشکل داریم برای اینکه قیمت تایر بصورت دستوری تعیین می شود. در تلاش هستیم تا مسؤولان را متقاعد نماییم که قیمت گذاری دستوری را از دوش ما بردارند برای اینکه به سبب تورم این شیوه قیمت گذاری برای صنعت فرساینده است.
وی اضافه کرد: به سبب تورم قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید بصورت مستمر بیشتر می شود اما قیمت گذاری دستوری موجب می شود که قیمت کالای نهایی بصورت پلکانی تغییر کند. در حقیقت هر دفعه که مواد اولیه می خریم قیمت نسبت به دفعه قبلی که خرید کرده ایم، متفاوت شده است در این شرایط ثابت نگه داشتن قیمت فروش امکان پذیر نیست.
تنها اشاره کرد: برای تغییر قیمت نیز مدت ها باید دوندگی و نامه نگاری با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داشته باشیم. از سویی دیگر باتوجه به وضعیت خرید مواد اولیه، مستنداتی که ارائه می نماییم برای چند ماه قبل است و به روز نیست که همین بررسی ها هم چند وقتی طول می کشد که در نهایت منجر می شود قیمت فروش نسبت به قیمت تولید عقب تر باشد و نمی توانیم سود عادله درج شده در قانون را به سهامدار تضمین نماییم و در نهایت جاذبه صنعت برای جلب سهامدار کم می شود.


منبع:

1403/01/05
13:27:50
5.0 / 5
125
تگهای خبر: تورم , تولید , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات