وزیر راه و شهرسازی:

افزایش وام مسكن در دستور كار نیست

افزایش وام مسكن در دستور كار نیست

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه وظیفه ما تعادل بخشی به عرضه و تقاضی مسكن می باشد، اظهار داشت: هیچ گاه اعلام نكردیم كه برنامه ای برای افزایش وام مسكن داریم.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در بزرگداشت روز مهندس اظهار نمود: یكی از وظایف ما تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسكن بخصوص برای اقشار كم درآمد و پایین جامعه است. بر این اساس جریان پایداری را دنبال می نماییم. ما باید جریانی را ایجاد نماییم كه به خانه دار شدن مردم منتهی شود. ما زمین در اختیار فعالان بخش مسكن قرار می دهیم.

اسلامی پروسه خانه دار شدن دهك های بالای جامعه را كمتر از سه سال دانست و اظهار داشت: ما باید به دهك های پایین جامعه كمك نماییم تا بتوانند صاحب خانه مناسب شوند.

وزیر راه و شهرسازی در مورد برنامه این وزارتخانه برای افزایش وام مسكن اظهار نمود: من هیچ گاه نگفتم كه برنامه ای برای افزایش تسهیلات مسكن داریم.

در این برنامه همینطور طاهری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این كه ۵۰۰ هزار مهندس در سطح كشور حضور دارند، اظهار داشت: ۱۱۰ هزار مهندس در استان تهران داریم و سازمان نظام مهندسی خدمات طراحی و نظارت و به صورت كلی كنترل ساختمان را بر عهده دارد ولی جای تعجب دارد كه با این تعداد كثیر مهندسان هنوز بخش عمده ای از ساخت و سازهای شهری توسط مهندسان صورت نمی گیرد.

وی اضافه كرد: عدم استفاده از ظرفیت مهندسان موجبات هدر رفت سرمایه های ملی می شود.

وی با بیان این كه با روی كار آمدن هیأت مدیره دوره هشتم سازمان نظام مهندسی توجه ویژه ای به استفاده از مهندسان ذی صلاح شده است، تصریح كرد: امیدواریم با همكاری شورای شهر، شهرداری و سازمان نظام مهندسی شاهد افزایش كیفیت ساخت و سازها باشیم.
1397/12/04
14:24:38
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: خانه , خدمات , سازه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات