افزایش شمار شاغلان آلمانی

افزایش شمار شاغلان آلمانی

به گزارش پلات تا آخر سه ماهه دوم سال شمار شاغلان آلمانی به بیشتر از ۴۵ میلیون نفر رسید.


به گزارش پلات به نقل از شین هوآ، دفتر فدرال آمار آلمان اعلام نمود تا آخر نیمه نخست سال ۲۰۱۹ شمار شاغلین آلمانی با یك درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۵.۲ میلیون نفر رسیده است. با این وجود نرخ رشد اشتغال در مقایسه با سه ماهه نخست سال و سه ماه پایانی سال قبل به ترتیب ۰.۱ درصد و ۰.۳ درصد كمتر بوده است.
هولگار شفر، كارشناس ارشد اقتصادی در موسسه اقتصادی آلمان اظهار داشت: با وجود بر هم خوردن شرایط اقتصادی، شمار افراد دارای شغل رو به افزایش بوده است.
طی این مدت بخش خدمات بیشترین نقش مثبت در اشتغال زایی را داشته است كه در این بین بیشترین مشاغل ایجادشده مربوط به گروه های آموزش، مراقبت های درمانی، بیمه و مالی بوده است. در مقایسه با سه ماهه نخست سال، شمار شاغلین این بخش ۰.۷ درصد بیشتر شده است.
دفتر فدرال آمار آلمان اعلام نمود كه رشد اشتغال بیشتر مربوط به عوامل فصلی بوده است و میزان مشاغل بوجود آمده در سه ماهه دوم سال در مقایسه با متوسط پنج سال گذشته كمتر بوده است.
آلمان بعد از جمهوری چك، دارای دومین نرخ بیكاری پایین در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا است. شمار جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله فاقد شغل آلمانی هم به ۵.۶ درصد رسیده است كه پایین ترین میزان در طول تاریخ این كشور به حساب می آید.
اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم امسال برای اولین بار در طول ۱۰ سال گذشته كوچك شد و رشد منفی ۰.۱ درصد را به ثبت رساند. با این وجود بانك مركزی در گزارشی اخطار داده است كه روند ناامید كننده بزرگ ترین اقتصاد اروپا كماكان امكان دارد ادامه داشته باشد و این مساله بطور قطع دارای نتایج منفی زیادی برای بازار كار این كشور خواهد بود.1398/05/30
15:38:39
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات