گزارش پلات

آزادراه تهران-شمال و متروی هشتگرد به تابستان نرسید

آزادراه تهران-شمال و متروی هشتگرد به تابستان نرسید

به گزارش پلات در حالیكه مسؤلان وزارت راه و شهرسازی، راه اندازی موقتی آزادراه تهران-شمال و افتتاح متروی شهر جدید هشتگرد در انتها تابستان امسال را وعده داده بودند، اما تا امروز از هیچ یك خبری نشده است.به گزارش پلات به نقل از مهر، یك مردادماه امسال اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و خیرالله خادمی و حبیب الله طاهرخانی معاونان وزیر راه و مدیران عامل شركت های «ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل» و «عمران شهرهای جدید» از پروژه های عمرانی استان البرز شامل قطعه یك آزادراه تهران - شمال و متروی شهر جدید هشتگرد بازدید نمودند.
در این بازدیدها، وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی وعده دادند كه آزادراه تهران – شمال در انتها تابستان زیر بار ترافیك رفته و متروی شهر جدید هشتگرد به بهره برداری می رسد.
وزیر راه: آزادراه تهران-شمال طبق برنامه زمانبندی در انتها تابستان بهره برداری می شود
محمد اسلامی در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از آزادراه تهران - شمال تصریح كرد: قطعه یك این آزادراه مطابق زمانبندی، در حال پیشرفت است و تا آخر تابستان افتتاح می شود. آنچه در آزادراه تهران- شمال مهم می باشد، خرید تجهیزات تونل ها به خصوص موتور جت فن تهویه است؛ چونكه بدون تهویه، امكان افتتاح آزادراه وجود ندارد؛ ضمن اینكه در راه تقاطع آزادراه با جاده چالوس هم تعدادی معارض داشتیم كه تابحال رفع شده است.
خادمی: بهره برداری از فاز نخست آزادراه تهران-شمال در اواخر تابستان
خیرالله خادمی مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل هم در این مراسم در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه امید است بتوانیم فاز نخست آزادراه تهران-شمال را در اواخر تابستان ۹۸ بهره برداری نماییم، اظهار داشت: پروژه آزادراه تهران - شمال از حیث سرمایه گذاری برای كشور پروژه ای مهم می باشد چونكه بنیاد مستضعفان و دولت هر دو برای این پروژه هزینه می كنند.
وزیر راه: متروی هشتگرد آخر تابستان به بهره برداری می رسد
وزیر راه و شهرسازی همینطور در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از متروی شهر جدید هشتگرد اعلام نمود: عملیات اجرایی این پروژه مطابق قراردادهای منعقد شده در حال پیشرفت است و برای تابستان امسال به بهره برداری می رسد.
اسلامی خاطرنشان كرد: ساخت این مترو خواسته مردم هشتگرد است و با استفاده از آن امكان تردد ساكنان شهر جدید هشتگرد به پایتخت با سهولت بیشتری فراهم خواهد شد.
طاهرخانی (۱ مرداد): متروی هشتگرد تا آخر تابستان افتتاح می شود
حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید هم در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از متروی شهر جدید هشتگرد در ۱ مرداد امسال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متروی شهر جدید هشتگرد تا آخر تابستان به بهره برداری می رسد و با عنایت به اینكه شهر جدید هشتگرد، ظرفیت سكونتی بالایی دارد، با آغاز به كار این مترو استقبال خوبی از جانب مردم مواجه خواهد شد و می تواند بعنوان بازار هدف اقشار كم درآمد تهران، عمل كرده و بازار مسكن پایتخت را ساماندهی كند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره مدت زمانی سفر ریلی از هشتگرد به تهران اظهار داشت: قطار فوق العاده تهران هشتگرد، ۴۵ دقیقه ای به مقصد خواهد رسید.
به گزارش پلات به نقل از مهر، علیرغم همه وعده های داده شده، تا كنون كه یك هفته از آغاز پاییز گذشته، نه از متروی شهر جدید هشتگرد خبری هست نه از بهره برداری موقتی قطعه یك آزادراه تهران – شمال.
طاهرخانی (۲۱ شهریور): پیشرفت متروی هشتگرد ۹۰ درصد است
طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۱ شهریور امسال بار دیگر از متروی شهر جدید هشتگرد بازدید كرده بود.
طاهرخانی در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت این پروژه قطار برقی، از پیمانكار مجموعه خواست تا با استفاده از تمام ظرفیت ها و به كارگیری تمام امكانات نسبت به تسریع در انجام كارهای باقی مانده اقدام نماید.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیكی ۹۰ درصدی پروژه از كارفرما و پیمانكار طرح خواست تمام تمركز خویش را برای تكمیل این پروژه ملی بكار گیرند تا طبق تاكید وزیر راه و شهرسازی پروژه متروی گلشهر - شهر جدید هشتگرد تا آخر شهریور مورد بهره برداری قرار گیرد.
مردم به وعده های عمل نشده زمان تكمیل پروژه های عمرانی عادت دارند
گفتنی است قبل از این هم بارها وزارت راه و شهرسازی در زمان وزارت عباس آخوندی، وعده های مختلفی برای افتتاح قطعه یك آزادراه تهران - شمال اعلام نموده بود حتی در سال ۹۷ هم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام نمود این آزادراه در انتها سال ۹۷ به بهره برداری می رسد اما از آنجایی كه این وعده عملی نشد، جهانگیری در بازدیدی كه مرداد ماه امسال از آزادراه تهران شمال داشت، حاضر به گفتگو در جمع خبرنگاران نشد.
در دوره وزارت آخوندی، وعده های گوناگونی همچون تكمیل مسكن مهر در بازه های زمانی مختلف، تكمیل آزادراه تهران - شمال، تكمیل آزادراه همت - كرج، تكمیل پروژه ریلی رشت - قزوین و خیلی از پروژه های عمرانی در زمان مقرر به اتمام نرسید و به زمان دیگری موكول شد.

1398/07/09
22:43:13
5.0 / 5
4220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات