افزایش ۴ درصدی جابجایی كالا در ایام كرونایی بعلاوه جزئیات

افزایش ۴ درصدی جابجایی كالا در ایام كرونایی بعلاوه جزئیات

به گزارش پلات مدیركل دفتر حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از افزایش 4 درصدی جابجایی كالا در كشور از شروع اسفندماه تا كنون نسبت به مدت مشابه سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: همه اقدامات مقابله ای برای ناوگان جابجایی كالا در كشور در امتداد جلوگیری از شیوع ویروس كرونا با دقت و جدیت انجام می شود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس كرونا در كشور و افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان، ستاد مركزی مقابله با كرونا مصوباتی در زمینه اعمال محدودیت تردد و ورودی و خروجی های شهرها و استان های درگیر ابلاغ نمود و در این راستا ورود ماشین های شخصی با پلاك غیر بومی به استان های گیلان و مازندران تا اطلاع ثانوی ممنوع گردید.
غلامحسین دغاغله، مدیركل دفتر حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره وضعیت جابجایی كالا در كشور در این ایام به ایسنا اظهار داشت: هیچ محدودیتی برای ناوگان باری و جابجایی كالا خصوصاً كالاهای اساسی اعمال نشده و نخواهد شد و برمبنای جدیدترین آمارهای دریافت شده از شروع اسفند ماه امسال تا كنون ۴ درصد جابجایی كالا در كشور نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
وی درباره اقدامات و تمهیدات اندیشیده شده برای جلوگیری از انتشار ویروس كرونا بوسیله ناوگان باری اظهار نمود: چندین دستورالعمل تا كنون طی هفته های گذشته به همه استانها ابلاغ گردیده و بر صحت اجرای آن نظارت می نماییم. یكی از این دستورالعمل ها این است كه برای تبدیل نوبت مجازی به نوبت واقعی در پایانه های بار دیگر نیازی به ثبت اثرانگشت از طرف رانندگان نیست. همین طور در پایانه های بار ضمن ضدعفونی كردن افراد و وسایل حمل و نقل عمومی جابجا كننده بار تب سنجی از رانندگان انجام می شود و اقلام بهداشتی در اختیار آنان قرار می گیرد.
مدیركل دفتر حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: همین طور دستورالعملی ابلاغ كرده ایم كه در سالن های اعلام بار نیازی به تجمع رانندگان در یك جا نباشد و ضمن افزایش فاصله صندلی ها در سالن های بار ساعت اعلام بار را كه قبلا در سه ساعت مشخص (۸ صبح، ۱۲ ظهر و ۸ شب) بود را برداشته ایم و از ۸ بامداد تا ۱۲ شب بارها بدون محدودیت ساعتی اعلام می شود و نیازی به توقف و انتظار رانندگان در سالن های بار نیست.
دغاغله با اشاره به اینكه برخی بارها مانند بارهای با مسافت نزدیك و كالاهای اساسی و تره بار نیازی به اعلام بار ندارند، اظهار داشت: ضدعفونی كردن سالن های اعلام بار در هر روز در دو مرحله بامداد و پس از ظهر انجام می شود و در تبادلات اسناد بار و اسناد مالی بین راننده و شركت های مختلف اعلام نموده ایم كه هیچ گونه وجه نقدی مبادله نشود و همه شركت ها ملزم به انجام این كار با دستگاه پز هستند و باید دستمال كاغذی و دستكش را در اختیار رانندگان قرار دهند. همین طور برای تحویل بارنامه و حواله از كیسه فریزر استفاده گردد.
وی اظهار نمود: یكی دیگر از اقداماتی كه دراین زمینه انجام دادیم این است كه در پایانه های بزرگ، كلینیك ها و درمانگاه ها را توسعه داده و تقویت كرده ایم و با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در امتداد توسعه كارهای این مراكز حضور پزشك ۲۴ ساعته را درخواست كرده و عملی كرده ایم و در این راستا اعتباراتی را به استانها تزریق كردیم.
بگفته مدیركل دفتر حمل و نقل كالا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یكی دیگر از اقداماتی كه در امتداد تسریع در جابجایی كالا انجام شده، این است كه بر خلاف سال های گذشته كه محدودیت تردد و جابجایی كالا از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۹ برای تسهیل در تردد مسافران انجام می شد این محدودیت امسال برداشته شده و مواد سوختی، كالاهای فاسد شدنی و انواع كالاهای اساسی از این محدودیت تردد مستثنی شده اند.
منبع:

1398/12/21
15:13:57
5.0 / 5
3598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات