یك فعال كارگری:

حقوق بازنشستگی کفاف هزینه ها را نمی دهد

حقوق بازنشستگی کفاف هزینه ها را نمی دهد

به گزارش پلات یک فعال کارگری با اشاره به اینکه بخش اعظمی از هزینه های روزمره کارگران و بازنشستگان به هزینه های درمان اختصاص دارد بر ضرورت حمایت بیمه ها پس از بازنشستگی افراد تاکید کرده و می گوید: اگر کارگری پس از ۳۰ سال بازنشسته شود با حقوق بازنشستگی نمی تواند امرار معاش کند و هزینه های درمانی خویش را بپردازد.علی اکبر سیارمه در گفتگو با ایسنا با تکیه بر پشتیبانی از کارگران و مستمری بگیران بعد از بازنشستگی اظهار نمود: در یک کشور صنعتی پیشرفته اگر کسی مستمری بگیر یا بازنشسته شد بیمه ها از او حمایت می کنند و خودش بخشی از درآمدش را برای این منظور اختصاص می دهد. افراد اوقات بازنشستگی را در چارچوب گروه های گردشگری می گذرانند و دولتها برای بازنشستگی افراد برنامه دارند.
وی افزود: در کشور ما کارگری که پس از ۳۰ سال بازنشسته می شود زندگی اش با حقوق بازنشستگی تأمین نمی گردد و در نتیجه درجست وجوی شغل پس از بازنشستگی است.
این فعال حوزه کار با اشاره به اینکه درآمد کارگران ومستمری بگیران با تورم موجود پاسخگوی هزینه ها نیست، افزود: متاسفانه امروز و با عنایت به شرایط موجود، بخش اعظمی از هزینه های کارگران و بازنشستگان صرف هزینه های درمان می شود و این هزینه ها به قدری بالاست که از عهده آن بر نمی آیند.
سیارمه تصریح کرد: احتیاج به تأمین هزینه های زندگی سبب می شود که افراد پس از بازنشستگی هم به کار فکر کنند، چون حقوق بازنشستگی کفاف هزینه های معیشت و نیازهای روزمره را نمی دهد؛ در واقع بازنشستگی برای آنها مفهوم ندارد و شروع فعالیت باردیگر است.
ایشان در ادامه به تاکید وزیرکار در خصوص مهار تورم اشاره نمود و اظهار داشت: صحبت های وزیر کار در مورد کنترل تورم کاملاً منطقی است. حقیقت این است که در طول سالها مدام تقلا می نماییم که دستمزدها و حقوق ها را بالا ببریم اما تا کارگران و حقوق بگیران این افزایش دستمزد را لمس کنند می بینیم که در بازار همه چیز بالا رفته است.
این فعال حوزه کار درباره مهار نشدن تورم در کشورمان، اظهار داشت: معضل تورم در تمام کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه وجود دارد و بنا به شرایط سیاسی و اقتصادی، هر دولت و کشوری با این تورم مواجه می شود. یکی از عواملی که در توسعه یافتگی کشورها تأثیر دارد بحث تورم است و در واقع کشورهایی که تورم را مهار کرده اند به توسعه دست پیدا کرده اند.
سیارمه در انتها با اشاره به اینکه افزایش هرگونه نرخ اقلام مصرفی و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم شامل مسکن، کرایه خانه، خوراک و پوشاک و بهداشت و درمان حتی مسافرت در زندگی آنها اثرگذار است، اظهار داشت: وقتی که قدرت خرید بالا می رود افزایش نرخ اقلام و کالاها فشار بر خانوار وارد نمی کند ولی وقتی که تناسبی بین افزایش درآمد و هزینه وجود نداشته باشد، تورم فشار مضاعفی را به مردم وارد می نماید.
منبع:

1400/06/26
13:38:17
5.0 / 5
189
تگهای خبر: تورم , خانه , دستمزد , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات