حل مشکل تاسیس آموزشگاهها با کاهش زمان صدور مجوز

حل مشکل تاسیس آموزشگاهها با کاهش زمان صدور مجوز

با کاهش زمان صدور مجوز تاسیس آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای جلوی بازار سیاه خرید و فروش غیرقانونی مجوز و مشکلاتی که برای اجاره مکان آموزشگاهها ایجاد می شد، گرفته می شود.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، کارشناسان و فعالان حوزه کار تاکید دارند که با تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، جلوی خیلی از سو استفاده ها، رانتها و انحصارها گرفته می شود و رقابت جدی در عرصه کسب و کار به وجود می آید.

این امر حتی به قانونمند شدن صدور مجوزها کمک کرده و ضمن حذف دلالی جلوی بازار سیاه خرید و فروش مجوزهای میلیاردی را می گیرد.

در همین راستا وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی طی روزهای اخیر اعلام نمود که صدور مجوز آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد برای افراد حائز شرایط حداکثر ظرف سه روز کاری انجام شده و در صورت اطاله بررسی، سیستم به صورت خودکار بعد از روز سوم مجوز را صادر خواهد نمود.

غلامحسین حسینی نیا، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره کاهش صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و مزایای آن گوید: راه اندازی آموزشگاه ها همواره با چالش هایی روبرو بوده است؛ هم به لحاظ مدت زمان گرفتن مجوز و هم راه اندازی آموزشگاه که تا هشت ماه و گاها دو سال طول می کشیده است.

وی می افزاید: از طرفی طی سال هایی با عدم صدور مجوز ها روبرو بودیم که باعث ایجاد بازار سیاه و خرید و فروش غیرقانونی مجوز آموزشگاهها می شد و گاها رقم های خیلی کلانی را طلب می کردند.

معاون وزیر کار می گوید: طبق بررسی هایی که در راه تسهیل راه اندازی کسب و کار و بهبود فضای کسب و کار با استفاده از تجارب کشورهای دیگر و همینطور قوانین داخلی بخصوص قوانینی که اخیراً برای تسهیل فضای کسب و کار ایجاد شده، انجام دادیم این مکانیسم را ساماندهی کردیم.

آن طور که حسینی نیا می گوید در بحث راه اندازی آموزشگاه افراد ناچار بودند یک سال یا بیشتر مکانی را اجاره کنند و هزینه آن مکان را بدون آنکه آموزشی داده شده باشد بپردازند که برای یک بنگاه آموزشی هزینه سنگینی بوده ولی با تسهیل فرایند صدور مجوز این مشکلات حل می شود.

در حال حاضر خیلی از کسب و کارها با شرایط سخت و دشواری جهت راه اندازی روبرو هستند و صاحبان ایده جهت راه اندازی یک کارگاه یا بنگاه تولیدی کوچک ناچارند از بروکراسی های ادارای پیچیده و مختلف بگذرند تا مجوز تاسیس و راه اندازی کسب و کار خویش را دریافت نمایند.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بر مبنای دستور وزیر کار در اجرای تحقق شعار سال مبتنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و هم تحقق برنامه های وعده داده شده به مردم و مجلس، زمان صدور مجوز آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد در سرتاسر کشور حداکثر به سه روز کاری کاهش پیدا کرد.

منبع:

1400/07/17
20:08:32
5.0 / 5
244
تگهای خبر: آموزش , تولید , جت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات