در گفت و گو با پلات عنوان شد

حضور زنان در کارهای سخت ممنوعست

حضور زنان در کارهای سخت ممنوعست

به گزارش پلات یک مقام مسئول کارگری با اعلان اینکه زنان در کارهای سخت نباید به خدمت گرفته شوند: اظهار داشت: داشتن قرارداد کار مهمست چون اگر نباشد روابط کار گرفتار مشکل می شود و بی نظمی در رابطه بین کارگر و کارفرما و حقوق طرفین به وجود می آید.هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت حفظ امنیت شغلی نیروهای کار، اظهار نمود: از تولیدکننده و کارفرمایی که سرمایه اش را برای تولید به کار می گیرد انتظار نمی رود که نیروی کارش به شکل قرارداد موقت مشغول کار باشد و دغدغه معیشت داشته باشد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباب امنیت شغلی کارگران اظهار داشت: تاکید مقام معظم رهبری این بود که قراردادهای کار به شکلی اصلاح گردد که کارگران بدون دغدغه و با آسودگی خاطر به کار بپردازند و مسایل و مشکلات در زمینه واگذاری ها یا قراردادهای سفید امضا و سرمایه گذاری کارآفرینان را ایشان به درستی بیان فرمودند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اشاره کرد: درباب مطالبات و خواسته های کارگران نیز معظم له به درخواست های جامعه کارگری صحه گذاشتند و اعلام فرمودند که اگر کارگران در جایی اعتراضی داشتند ضمن این که خطشان را با دشمنان جدا کردند خواسته هایشان به حق بوده است.

ابوی درعین حال به قانون کار اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در بحث قانون کار داریم این است که گاها هجمه سنگینی نسبت به قانون کار وارد می کنند در صورتیکه قانون کار را اجرا نکرده ایم. بطورمثال در کارهای سخت و زیان آور، حضور خانم ها ممنوعست ولی زنان در مشاغل سخت به کار گرفته می شوند و می بینیم که قانون و بندهای آن اجرا نمی گردد.

وی اشاره کرد: بحث قرارداد کار مهمست چون اگر نباشد بی نظمی در روابط کار و رابطه بین کارگر و کارفرما و حقوق طرفین ایجاد می شود. کارگری که تحصیلکرده و متخصص است باید با او قرارداد نوشته شود تا مشخص شود که چه کاری انجام می دهد، چند ساعت کار می کند و نیروی متخصص است یا ماهر؟ پس مسایلی که درباب عدم پرداخت دستمزد قانونی و مطالبات معوق نیروهای کار شاهد می باشیم و می بینیم کارگری به سبب فرار کارفرما از پرداخت حق بیمه بجای ۳۰ سال باید بیشتر کار کند چون در ماه برایش ۱۵ روز بیمه رد شده، همگی ناشی از بی نظمی در روابط کار و نبود قراردادهای کار است.

منبع:

1401/02/28
13:46:43
5.0 / 5
228
تگهای خبر: تخصص , تولید , جامعه , دستمزد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات