نرخ بیكاری پایین انگلیس اقتصاددانان را غافلگیر كرد

نرخ بیكاری پایین انگلیس اقتصاددانان را غافلگیر كرد

به گزارش پلات برخلاف خیلی از اقتصادهای بزرگ دیگر، نرخ بیكاری انگلیس كاهش پیدا كرد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مرکز آمار انگلیس اعلام نمود که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به مارس با ۵۸ هزار نفر افزایش به یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر رسید، اما نرخ بیکاری با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۳.۹ درصد رسید که یکی از کمترین نرخ های بیکاری این کشور در ۴۵ سال گذشته به حساب می آید. با این وجود در مقایسه با مارس سال قبل نرخ بیکاری در دومین اقتصاد بزرگ اروپا ۰.۲ درصد کمتر شده است.
طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی ۲۱۱ هزار نفر بیشتر شده و به ۳۳ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال هم که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به ۷۹.۸ درصد افزوده شده است که بالاترین نرخ مشارکت ثبت شده در تاریخ مدرن بازار کار انگلیس به حساب می آید.
عملکرد خیلی خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که این کشور به دومین کانون مرگبار کرونا در جهان تبدیل گشته و خیلی از افراد با کاهش درآمدهای خود در نتیجه قرنطینه سراسری رو به رو شده اند می تواند نشانه ای از خروج تدریجی انگلیس از رکود کرونایی باشد. با این وجود هنوز خیلی از کارکنان نگران اند که شرایط کاری آنها با عنایت به کاهش احتمالی رشد اقتصادی انگلیس بدتر شود.
متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۹۵ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۸۴ با ۱۲ درصد و کمترین تورم ثبت شده هم مربوط به نوامبر ۱۹۷۳ با ۳.۴ درصد بوده است.
طی بازه زمانی فوق شمار زنان شاغل انگلیسی با افزایش ۳۶۹ هزار نفری به ۱۵ میلیون و ۷۹۰ هزار نفر رسیده که در طول تاریخ این کشور بی سابقه بوده است. شمار افراد شاغل بالای ۵۰ سال هم با افزایش ۳۱۳ هزار نفری و رسیدن به ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار نفر به بالاترین سطح تاریخ خود رسیده است.1399/02/31
16:23:59
5.0 / 5
2931
تگهای خبر: تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات