صندوق های قرض الحسنه مردم یار تعاونی می شوند

صندوق های قرض الحسنه مردم یار تعاونی می شوند

به گزارش پلات تفاهم نامه همكاری میان معاونت تعاون وزارت كار و سازمان بسیج سازندگی با هدف توسعه اشتغال روستایی و ایجاد صندوقهای قرض الحسنه مردم یار به امضا رسید.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمدجعفر کبیری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار نمود: رویکرد بخش تعاون در دو سال گذشته حمایت ویژه از تشکیل و توسعه تعاونی های اشتغالزا با محوریت جوانان و زنان بوده و امروز در گام نخست تفاهم نامه ای را با سازمان بسیج سازندگی با هدف شناسایی افراد مستعد تشکیل تعاونی به امضا رساندیم تا حمایت های مالی و عرضه تسهیلات با نرخ ترجیحی و صدور ضمانت نامه تا سقف یک میلیارد تومان بدون وثیقه و مشاوره های حقوقی و کسب و کار را در اختیارشان بگذاریم و تشکیل این تعاونی ها در چارچوب کمیته ای مشترک را دنبال نماییم.
وی افزود: در شرایطی که اقتصاد ایران از بیماری رکود تورمی رنج می برد حمایت سیاست گذاران از بنگاه های کوچک همچون تعاونی ها
می تواند بخشی از آثار منفی را برطرف کند.

معاون وزیر کار تصریح کرد: اگر بتوانیم بستر مناسبی در این خصوص فراهم نماییم و سرمایه های خرد مردمی را به سمت تعاونی های تولیدی و توزیعی و خدماتی هدایت نماییم بطور قطع جذابیت بازارهای اغواگرانه ارز و طلا از بین خواهد رفت و کاهش منابع ریالی مردم را شاهد نخواهیم بود.
به گفته کبیری، با توسعه بخش تعاون تاب آوری اقتصادی کشور را در مقابل تحریم های ظالمانه ای که به کشورمان تحمیل شده افزایش می دهیم و با رویکرد اقتصاد مقاومتی که جزو اصلی ترین و مهمترین فرمایشات مقام معظم رهبری است دنبال می نماییم.
سردار محمد زهرایی - مسئول بسیج سازندگی - هم در این مراسم با اشاره به اینکه هدف بسیج امنیت آوری و پیوند میان ایجاد سرمایه های اجتماعی در مردم است گفت هرچه سرمایه اجتماعی و پیوند مردم در گروه های مختلف بیشتر شود امنیت کشور هم بالاتر خواهد رفت.
وی اضافه کرد: هدف ما این است که سرمایه های پاک و عظیم مردمی به سمت اشتغال و تولید حرکت نماید و شبکه عظیم نیروهای انسانی را تا دل روستاها با استفاده از تمام ظرفیت ها به کار بگیریم.
زهرایی اظهار داشت: بسیج یک ابرنهاد تسهیلگر است که رویکرد تصدی گری ندارد و فلسفه وجودی آن تبدیل تهدیدها به فرصت است. بسیج امتداد دستگاه های اجرایی در میان مردم است و تابحال ۲۰ هزار و ۶۰۰ صندوق قرض الحسنه مردم یار اشتغالزا تشکیل شده است و بسیج ۱۳ هزار تسهیلگر را در کل کشور آموزش داده تا با چارچوب های خاصی در میان مردم حضور یابند و در بخش هایی که مردم تمایل دارند صندوق ایجاد شود.
به گفته وی، بسیج کمک حال صندوق های قرض الحسنه است تا به امر اشتغالزایی بهتر بپردازد و گره گشایی معیشتی از اعضا صورت گیرد.
زهرایی اضافه کرد: طرح تبدیل صندوق ها به ۱۶۰۰ تعاونی را که طرحی سه ساله است در دستور کار داریم و تعاونی هایی که در رسته های مشخص اشتغالزا کار و فعالیت کنند را گسترش خواهیم داد.

منبع:

1399/06/17
19:44:03
5.0 / 5
2177
تگهای خبر: آموزش , تورم , تولید , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات